Щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення

21 серп. 2017

та наказу Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації від 09.08.2017 № 0541 «Про організацію та проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості учнівської та студентської молоді», відповідно до  Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1045 «Про затвердження Порядку   проведення щорічного оцінювання підготовленості населення України» та наказу Міністерства молоді та спорту України від 15.12.2016 № 4665 «Про затвердження тестів і нормативів для проведення щорічного оцінювання підготовленості населення України», видано наказ відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації від 11.08.2017 № 212 «Про організацію та проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості учнівської молоді Чернігівського району».

Керівники загальноосвітніх навчальних закладів району зобов’язані забезпечити проведення щорічного оцінювання фізичної підготовленості учнівської молоді підпорядкованих навчальних закладів згідно із затвердженими тестами і нормативами (наказ Міністерства молоді та спорту України від 15.12.2016 № 4665 «Про затвердження тестів і нормативів для проведення щорічного оцінювання підготовленості населення України»). Також рекомендовано головам профспілкових організацій навчальних закладів проводити щорічне оцінювання фізичної підготовленості працівників трудового колективу згідно із затвердженими тестами і нормативами.

Щорічне оцінювання фізичної підготовленості учнів починається з десятирічного віку, що у таблиці:

Види тестів

Стать

Нормативи, бали

1

Рівномірний біг без урахування часу, м

1000

800

560

500

900

700

500

450

2

Підтягування на перекладині, разів, або стрибок у довжину з місця, см

6

155

140

125

115

Згинання і розгинання рук в упорі лежачи, разів, або стрибок у довжину з місця, см

11

13,0

13,5

5

Нахил тулуба вперед з положення сидячи, см

6

11

9

4

Система тестування для категорій учасників складається за видами тестів на витривалість, силу, швидкість, спритність, гнучкість.

Види тестів і нормативів включають:

1) тести, що дозволяють визначити рівень розвитку фізичних якостей відповідно до статевих і вікових особливостей розвитку людини;

2) нормативи, що дозволяють оцінити різнобічність (гармонійність) розвитку основних фізичних якостей відповідно до статевих і вікових особливостей розвитку людини.

Тестування проводиться протягом двох днів: перший день - на швидкість, силу ніг і витривалість; другий день - на силу рук, силу м'язів тулуба, спритність, гнучкість.

Тестування може виконуватись в іншій послідовності, якщо це не матиме негативного впливу на результати у кожному з видів тестів.

Тестування не може проводитись протягом одного дня. Якщо через виняткові обставини тестування проводиться протягом одного дня, послідовність видів тестів залишається такою самою, що й при дводенному тестуванні. При цьому тест на витривалість виконується останнім.

Для кожної вікової категорії є тестові випробування. Щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення України (тестування) передбачає виконання особами різної статі та віку комплексу тестів і нормативів для визначення рівня їх фізичної підготовленості. Графік проведення тестування затверджується керівником навчального закладу та вивішується за 14 днів до дня проведення тестування, перелік місць його проведення із зазначенням видів тестів і нормативів.

Учасники, для яких бажання пройти тестування є добровільним, подають заявку на проходження щорічного оцінювання фізичної підготовленості особисто за формою. У заявці зазначаються: прізвище, ім'я, по батькові, стать, дата народження, документ, що посвідчує особу (серія, номер), місце проживання, контактний телефон, перелік обраних видів тестів. До заявки додаються: копія документа, що посвідчує особу, довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду, згода на обробку персональних даних.

До тестування допускаються учасники, які систематично займаються фізичною культурою і спортом, у тому числі самостійно, які пройшли медичне обстеження і допущені лікарем до тестування, а також ознайомлені з вимогами правил безпеки.

Робота не нова, але цікава й потрібна. До зустрічі на спортмайданчиках!